Neapolská pizza je pojem ,který je v pizza světě něco jako královnou všeho. Historicky (Něco o historii si můžete přečíst zde) právě z této pizzy vznikaly další druhy. Není proto divu, že Neapolská pizza je jakousi třešničkou na pomyslném dortu všech pizz.

Čím je Neapolská pizza tak zvláštní?

Hlavním důvodem je její chuť. Kdo nezkusil, rozhodně doporučuji. Jednoduché chutě z kvalitních surovin smíchané dohromady a upečené pří 500 °C Vás zkrátka neomrzí. Dalším bodem je fakt, že Neapolská pizza si za svou dlouholetou historii vybudovala jakési jméno – značku. Lidé na ni v Neapoli čekají dlouhé fronty jen proto, aby tuto pizzu mohli zkusit a vychutnat si každé sousto.

Pokud tedy v Neapoli budete, rozhodně si na pizzu zajděte. Nebudete litovat a budete mít představu o tom, jak taková pravá Neapolská pizza chutná.

Kde si zajít na Neapolskou pizzu v Neapoli?

Absolutně nejznámější pizzerií v Neapoli je Pizzerie L’Antica Pizzeria da Michele. Malou pizzerii zaručeně poznáte už kvůli frontě venku. Na tuto pizzu se čeká i dvě hodiny ale ten zážitek stojí opravdu za to. Nabízí se pouze dvě základní pizzy – Pizza Margherita a Pizza Marinara ( Skládá se z rajčatového suga, opečených česnekových stroužků a olivového oleje )

V této malé restauraci samozřejmě nejde jen o zážitek z chuti této výtečné pizzy. Ale také z atmosféry, která tu panuje. Tuto pizzu připravují stále staří pizzaoli, kteří přesně ví, co dělají. A pokud byste chtěli alespoň virtuálně nahlédnout do této restaurace, mrkněte se na následující video

Kde si zajít na Neapolskou pizzu v Česku?

Osobní zkušenost zatím nemám. Dle recenzí je dobrá Pizza Nuova v Praze, která se blíží chuti v Neapoli. O Neapolských pizzeriích na Moravě už vůbec nevím. Netuším, zda se místním pizzeriím do této práce s kvalitními potravinami nechce, nebo zda by na tento typ pizzy neměli požadovanou poptávku. Pokud byste měli nějaký typ, kam zajít na kvalitní Neapolskou pizzu v Česku, dejte nám vědět do komentářů 🙂 Oceníme to.

Pěkný den všem!


Byl pro Vás tento článek užitečný? Sdílejte ho mezi svými kamarády, kteří mají rádi pizzu tak jako vy. Děkuji

1 komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *