G3 Ferrari – recenze elektrické pizza pece

V dřívější době jsem psal o pizza peci za 500 Kč, kterou jste si mohli udělat z hlíny a písku. Z této pece je pizza výborná, nicméně v zimních měsících chcete být raději doma v teple. Proto jsem hledal řešení, které by “nahradilo” pec na dřevo, já mohl zůstat v zimě doma v teple a mohl si vychutnat Neapolskou pizzu.

Nakonec jsem našel výrobek G3 Ferrari. Jak tato pec na pizzu peče? Dozvíte se v dnešní recenzi.

G3 Ferrari recenze – Balení

G3 Ferrari recenze

G3 Ferrari jsem objednával na Alze, přišla během třech dnů a já celý natěšený hned rozbaloval. Tuto pec dostanete v klasické kartonové krabici, která obsahuje samotnou pec, návod, který není v češtině a brožuru s recepty, které jsou pouze v Italštině.

Popravdě, kdybych o pizze nevěděl vůbec nic, zřejmě bych absenci češtiny v jakékoliv podobě zařadil do mínusů tohoto produktu. Naštěstí, tady na pizzaguru můžete najít recepty na těsto a pizzu, takže Vám absence českého jazyka vadit nemusí.

Dále v balení naleznete dřevěnou “sázecí lopatku”. Kvalita této lopatky není kdejaká, nicméně svůj účel splní.

G3 Ferrari recenze – První zapnutí

První zapnutí pece provází vypalování celé konstrukce, takže čekejte dost dýmu a zápachu z kouře. Vypalování skončí asi během 15 minut a následně je to v pořádku. Maximální teplotu dosáhne pec zhruba po 20 minutách, kdy na dolní šamotovém základu je teplota zhruba 360 °C. Termostat následně spirálu vypne a zapne ji automaticky zpět, až usoudí, že je v peci chladno.

Jaká je pizza z pece G3 Ferrari?

Ihned po odzkoušení prvního zapnutí jsem dělal těsto. Klasické těsto na pizzu o kterém jsem již na pizzaguru psal. Nechal jsem ho pořádně odpočinout a celý natěšený čekal první výsledky.

A výsledek?

Pokud od této pece čekáte jen rychlejší upečení pizzy než z klasické trouby, pak Vám poslouží velice dobře. Pizza je upečená zhruba za 4 minuty. Nicméně já jsem tuto pec kupoval z důvodu, že jsem chtěl zimní náhradu za dřevěnou pizza pec. A v tomto směru mě klasická G3 Ferrari spíše zklamala.

Pizza z G3 Ferrari pece

Bez modifikace Neapolskou pizzu nečekejte.

Topná spirála totiž směřuje všechno teplo spíše doprostřed pizzy, ke krajům se tak teplo moc nedostane. Výsledkem jsou okraje spíše bílé a vysušené. To samé platí i o těstu uprostřed.

Tím, že žár směřuje celé 4 minuty jen doprostřed, výsledkem je pak “preclíkové”, vysušené těsto.

Pizza z Ferrari G3
Okraje pizzy z pece Ferrari G3

Lze s tímto problémem něco dělat?

Naštěstí jsem o tomto problému tak nějak věděl. A taky jsem věděl, že je možné tento problém docela jednoduše řešit. Po italských fórech totiž existuje nespočet modifikací teto pizza pece, od těch jednodušších, až po ty velice sofistikované.

Pro začátek jsem chtěl zkusit modifikaci, která se nazývá “M1”. Je to prvotní modifikace, která ale posune pec na zcela jiný level. Jak takovou modifikaci provést Vám napíšu v dalším článku.

Vyplatí se tedy investovat do této pizza pece?

Pokud nemáte prostor na postavení hliněné pece na dřevo nebo si chcete vychutnat dobrou pizzu i v zimních měsících, pak rozhodně investici zvažte. Počítejte ale s tím, že pokud chcete opravdu výbornou Neapolskou pizzu, bude potřeba samotnou pizza pec trochu upravit. Úpravy ale nejsou drastické a zvládne je každý.

 

Konečné shrnutí recenze Ferrari G3

+ Teplota v peci až 420 stupňů
+ Robustní zpracování
+ Časovač
+ Kompaktní design
+ Ferrari červená :-))

– Kvalita dřevěné sázecí lopatky
– Pizza kámen se jednoduše zašpiní a už nelze vyčistit
– Bez úprav pece velmi bílé okraje pizzy
– Vysušené těsto díky spirále, která míří doprostřed těsta
– Pro kvalitní pizzu nutno pec modifikovat
– Cena


Líbil se Vám tento článek? Nezapomeňte ho prosím sdílet mezi lidi, kteří mají rádi pizzu stejně jako Vy. Moc děkuji.

Tento příspěvek má 19 komentářů

  1. Jan Kučeřík

    Dobrý den. Z Vašeho webu jsem použil recept na výrobu těsta a musím říct, že opravdu paráda! Díky za to. Mám dotaz ohledně G3 Ferrari. Troubu jsem koupil a chystám se jí modifikovat. Mám tři dotazy: 1. Jakou gramáž těsta děláte při pečení v těmto troubě? Dělal jsem většinou menší, těsto bylo tenké a bohužel někdy při přenosu mi prasklo a samozřejmě pak obsah vytekl na kámen. 2. U modifikace M1 používáte aluminiový tác? Díval jsem se na italské weby a mám jen obavu, že to muže být problém protože tyto tácy jsou vhodné do teploty max 360 stupňů. Po modifikaci pece, pečetě na max výkon, anebo? Děkuji Honza

    1. Pizzaguru

      Dobrý den, Honzo,

      na dotaz jsem Vám odpověděl na e-mail. Pokud by bylo potřeba něco doplnit, neváhejte mne kontaktovat

      1. Petr Bican

        Dobry den, mohu pozadat take o odpoved na dotaz Honzy? Moc dekuji. Petr

    2. G3 Ferrari Napoletana

      Dobrý den, zajímá mě ta sama informace – jak upravit pec. Děkuji!

  2. Miloš Šturc

    Mohu taky odpověď na dotaz.Děkuji

  3. Martin

    Zdravím, není úplně tak pravda, že kámen nelze vyčistit a nepsal bych to z toho důvodu jako nevýhodu. Stačí kámen vyndat, což se dá provést velice jednoduše, pokud tedy člověk není úplné dřevo, stačí z boku odmontovat šroubek (ideálně, když je pec vytažená z elektriky :)), sundat plastový kryt – následně se dá delším a tenkým křížovým šroubovákem dostat přes plastový otvor až k šroubku, který fixuje prstenec obepínající pizza kámen z jedné strany, samozřejmě lze postup realizovat i z druhé strany zadních nožek, tam je plastová krytka taky. Tolik k vyndání kamene a pak jednoduchá věc, která platí prakticky pro všechny pizza kameny, strčit onen špinavý kámen do krbu přímo k ohni (když je tedy krb dobře roztopený a nezanechává saze na šamotu kolem) nechat jej vypálit a kámen budete mít jako „out of the box“.

    Samozřejmě uznávám, je to trochu složitější, ale jde to a výsledek za to opravdu stojí, jen dávat pozor, jelikož kámen má z prostoru ohniště „překvapivě“ neskutečnou teplotu a je potřeba ho vyndat ještě před vyhasnutím ohně, jinak riskujete začouzení pěkně vypáleného kamene při dohořívání ohně. Vypalování je v podstatě jediný a zároveň nejefektivnější, nejzdravější způsob jak vyčistit kámen, všechno ostatní jsou nesmysly od chemie po škrábání..

    Jen dávejte pozor při vyndávání rozpáleného kamene, neudržíte ho ve standardních kožených rukavicích na přikládání, osvědčilo se mi vyndávání přes kleště na obrácení masa na grilu. Musíte mít taktéž odkládací plochu, kam můžete bez obav rozpálený kámen položit.

    1. Pizzaguru

      Martine,

      super, díky moc za rozsáhlý komentář a zároveň návod, jak na to.

    2. Lukáš Typlt

      Já jsem tedy zkoušel vypálit pizza kámen, aniž bych ho vytahoval. Stalo se mi párkrát, že mi těsto prasklo. Takže pizza kámen úplně černý a připaloval mi spodek. Tak jsem pátral na internetu a doporučovali jak zde píšete kámen vyndat a vypálit v krbu, nebo dát pizza pec na 30min maximální teplotu. Já jsem teda nechal pizza pec zaplou na max. teplotu o něco déle , ale kámen mi to očistilo a spodek už se mi nepálil.

  4. Paolo

    Zdravím, tak právě tuhle pec jsem si objednal v pondělí, ve středu přišla a včera z ní šly nádherné 4 pizzy. Skutečně i zde nebyl návod v češtině, ale je tam kromě italštiny i angličtina a další „světové“ jazyky. Design je opravdu perfektní, prostě italský. Pečení je jednoduché, dle návodu cca 10 minut se pec rozpaluje. Knoflík regulace nemá být nadoraz, na maximum, ale cca v polovině na pozici mezi hodnotou 2.5 a 3. Pak lze vložit pizzu. Ještě tam píší, a je to označeno jako důležité, před každým dalším vložením pizzy otevřít víko na cca 2 minuty tak, aby se nejprve rozsvítila kontrolka ohřívání. Pak vložit další pizzu a zavřít. Chce to určitě získat grif. V příslušenství pece jsou i hliníkové lopatky na manipulaci s pizzou. Co se týká výsledku pečení, i okraje pizzy byli krásně do hněda opečené, ale je pravdou, že jsem měl malý průměr pizzy. Odhadoval bych 26 cm, do okrajů zbývalo hodně. No nic, už se těším na další experimentování, bude následovat focaccia, piadina romagnola a další italské speciality. Také já jsem „pazzo per la pizza“. 🙂 A jak jste někde zde na stránkách napsal, a s tím bezesporu absolutně souhlasím, výroba italské pizzy v českých pizzérkách je katastrofální. Tady v Jablonci je snad jedna, co by zasloužila pizza guru hvězdičku, ale tam vím, že si nechají z Prahy dovážet italské ingredience. A je to poznat. Jinak všude jen pečou slané koláče. 🙂 Jo, a určitě to nejsou vyhozené peníze, měl jsem trochu strach, že to bude pouťovka, ale není tomu tak. Tak voňavé italské pizze ZDAR!

    1. Pizzaguru

      Paolo, díky moc za rozsáhlý komentář!

      Snad bude pizza pec sloužit, na to, kolik stojí, dokáže vykouzlit až neskutečné pizzy. Musíte ovšem chytit, jak Vy říkáte, „Grif“ 🙂

  5. eduard

    Dobry den, mohu pozadat take o odpoved na dotaz Honzy? Moc dekuji.

    1. Jarda

      Zdravím nadšence domácí pizzy!!!
      Trochu jsem si pícku po pár zkouškách upravil a to tak že horní tál jsem položil na spodní. Gramáž těsta je 225g. Pizzu si nejprve se základem předpeču 2 min. na hodnotě 2.5 a následně ji dopékám 2 min. na stupni 3. Záleží také na procentu vody v surovinách včetně těsta.
      Po upečení kraje potřu olivovým olejem a posypu bylinkama.
      Zde je pár fotek. Jarda
      https://m.facebook.com/profile.php?id=100088551750675

      1. Pavel Brandýský

        Já jsem se nakonec ještě k žádné úpravě nedostal 🙂 . Za měsíc to bude přesně rok, co mám doma „Ferrari“ a dnes mohu říci, že nevím, jak jsem předtím mohl vůbec dělat pizzu. Nedám na tu pícku dopustit. Laborovat je třeba s velikostí pizzy. Ano, dá se udělat průměr 30 cm, ale okraje nebudou správně propečené. Průměr vrchní spirály je 20 cm přesně. Takže ideální mám vyzkoušeno pizzu průměr 24-25 cm. Je to již dál od spirály, takže se okraj není hned spálený, ale za ty 4 minuty se stihne okraj propéci a chytit tu správnou barvu. Samozřejmě ne vždy je pizza kulatá, takže je potřeba s pizzou postupně rotovat v pícce. Pizze zdar! 🙂

      2. Pavel Brandýský

        Teď koukám, máte pícku NAPOLETANA. Koukám, že tam je i pečící deska z vrchu. To také bude péct jinak než DELIZIA, hmmm, zajímal by mne rozdíl v propečení. A Váš pekařský ateliér, to je paráda, vyrábíte nádherné dobroty.

  6. Peppe

    Dobrý den,
    chtěl bych si udělat radost a koupit pícku na pizzu Ferrari Napoletana. Máte prosím někdo s touto píckou zkušenosti? Nebo je lepší koupit model Delizia? Děkuji

    1. Pizzaguru

      Dobrý den, osobně mám zkušenost pouze s modelem Delizia a ten jsem musel upravit tak, aby pekl Neapolskou pizzu podle mých představ. Podle mě neuděláte chybu ani s jedním modelem. Pokud budete chtít pícku upravovat (základní úpravy) tak bude sloužit dobře jak Delizia tak Napoletana.

      O úpravách píšeme v tomto článku : https://pizzaguru.cz/ferrari-g3-modifikace-m1/

  7. David Odstrčil

    Zdravím, koupil jsem si Ferrari g3 model 602 a mám vždy spodek úplnou briketu a vrchní část kůrka bílá a zbytek propečený.. lze tu pec nějak upravit jednoduše aby se to peklo nahoře víc , nebo zmenšit výhřevnost spodní části? Dekuji

    1. Pizzaguru

      Dobrý večer, pane Odstrčil,

      tento problém znám jelikož jsem problém osobně taktéž řešil. Problém těchto pecí je nerovnoměrne šíření tepla v peci. Osobně jsem to vyřešil tak, že nechávám nahřát na požadovanou teplotu spodní pizza kámen (cca 300 stupňů), následně na pizza kámen vložím alobal lesklou stranou nahoru (aby alobal odrážel teplo směrem nahoru) a nechám vytápět ještě cca 2 minuty.

      Následně před vložením pizzy velmi rychle vytáhnu alobal a vhodím pizzu do pece. 

      Alobalem zaručíte vyšší distribuci tepla do horní části pizza pece. Chce to vychytat čas protože každá Ferrari G3 peče jinak ale alobal pomáhá. 

      Pokud by i tak byla spodní část pizzy spálená, alobal přepulte na dvě vrstvy. 

Napsat komentář