fbpx

Počasí nám tento rok přeje, teploty dosahují dalších maxim a prázdniny jsou v plném proudu. Přesně to je ta správná doba zkusit osvěžující Limoncello drinky. V dnešním článku se dozvíte tři, s kterými neuděláte rozhodně v těchto vedrech chybu.

Co je Limoncello a kde vzniklo?

Původ Limoncella sahá až do 19. století na pobřeží Amalfi v jižní Itálii. Tato malebná oblast je známá svými rozkvetlými citronovými háji, které produkují výjimečně aromatické plody. Místní obyvatelé využívali tyto sladké citrony jako základ pro výrobu lahodného likéru. Odtud tedy pochází základní surovina Limoncella – slupky z citronů.

Tradiční postup výroby Limoncella začíná tím, že se slupky citrnů macerují ve směsi destilovaného alkoholu a cukru. Tento proces trvá několik týdnů, během nichž se aroma a chuť citronových slupek postupně přenesou do alkoholu. Poté se směs zředí vodou a dochutí se dalším cukrem, aby se dosáhlo dokonalé sladkosti. Dnes existuje mnoho variant Limoncella, které se liší intenzitou chuti a sladkosti. Některé značky se snaží uchovat tradiční recepturu a ruční výrobu, zatímco jiné se snaží inovovat a přinášet nové chuťové kombinace.

Limoncello drink

Tři nejlepší letní drinky z Limoncella

Všechny tři drinky, o kterých se dnes dozvíte, mají jedno společné. Jsou neskutečně jednoduché na přípravu. Věřte, že příprava takového drinku Vám nezabere více než 5 minut. Jaké drinky máme na mysli?

Limoncello Drink číslo 1 – Limoncello Tonic

Chuť nahořklého Tonicu a osvěžujícího citronu jde v létě k sobě a je to neskutečně osvěžující. Pro Limoncello Tonic budete potřebovat:

 • nízkou sklenici
 • led
 • 5 cl Limoncella
 • 8 cl Kvalitního Tonicu

Postup je velmi jednoduchý a není třeba v něm hledat nějaké složitosti. Vemte nízkou sklenici, naplňte ji ledem a do sklenice přidejte Limoncello a Tonic. Pro ozdobu můžete do sklenice hodit dva plátky citronů. A drink je na světě.

Limoncello Drink číslo 2 – Limoncello Prosecco

Stejně tak jednoduchý je i druhý drink – Limoncello Prosecco. Místo Tonicu ale budeme přidávat Prosecco. Pro Limoncello Prosecco budete potřebovat:

 • vysokou sklenici na stopce
 • 8 cl Prosecca
 • 2 cl Limoncella

Postup stejně tak jednoduchý, jako v případě předešlého drinku. Do vysoké sklenice nalijeme nejprve Limoncello a následně dolijeme do plna proseccem. Pokud chcete drink ozdobit, můžete přidat plátek citrusové kůry. Podávejte vychlazené.

Limoncello Drink číslo 3 – Limoncello Prosecco zmrzlinový drink

Ještě více osvěžující alternativou drinku 2 je zmrzlinový drink s Limoncella, Prosecca a vanilkové zmrzliny. Připravte si:

 • Nízkou sklenici
 • Limoncello
 • Kvalitní vanilkovou zmrzlinu
 • Prosecco

Do sklenice dejte jeden kopeček vanilkové zmrzliny. Následně na zmrzlinu nalejte limoncello a doplňte sklenici proseccem. Pro ozdobu tohoto drinku využijte dva plátky citronů.


Jaké drinky máte v létě nejraději Vy? Dejte nám vědět do komentářů a pokud se Vám článek líbil, budeme rádi za jeho sdílení. Pěkné léto!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při objednávce zadejte slevový kód "PREMIUM15" a obdržíte 15% slevu.
SLEVOVÝ KÓD: PREMIUM15
STAŇTE SE PREMIUM ČLENEM I VY
Zpřístupněte si všechny články na Pizzaguru.cz a jako dárek ZDARMA obdržíte e-book v hodnotě 149,- Kč.