fbpx

Určitě mně dáte za pravdu, že kupované rajče není to samé, jako rajčata pěstovaná ve vlastním skleníku či na zahrádce. Pokud chcete zasadit tu nejlepší odrůdu rajčat na pizzu, kterou používají i v samotné Neapoli, rozhodně pokračujte ve čtení dnešního článku.

Rajče San Marzano jako certifikovaná ingredience pro Neapolskou pizzu

Rajčata San Marzano jsou opravdu dle certifikace Neapolské pizzy jediné, které můžou být použity na pravou Neapolskou pizzu. Tyto rajčata dozrávají v oblasti Vesuvu, kde je velmi specifická půda, která dodává právě těmto rajčatům ještě úžasnější chuť.

Rajče San Marzano je úžasná odrůda na vaření

Výhoda rajčat San Marzano je jejich struktura. Minimum semínek a maximum dužiny. To je to, co přesně na rajčatové sugo na pizzu potřebujete. Ale nejen na pizzu. Tato odrůda je na vaření přímo jako dělaná.

Poznávacím znamením těchto rajčat je velice sladká chuť, úžasná vůně, paprikový tvar a jasně červená barva. Proto tuto odrůdu používají kuchaři po celém světe právě na dělání suga na pizzu či těstoviny.

Rajče San Marzano
San Marzano Rajčata

Lze San Marzano rajče vypěstovat i v Česku?

Všechno nasvědčuje tomu, že tato odrůda rajčat je právě na pizzu jako dělaná. Další dobrou zprávou je, že tato odrůda bude dle mých zkušeností skvěle chutnat i pokud si ji zasadíte zde v Česku. A věřte mi, že ta chuť je výborná.

Pokud tedy plánujete zasadit tyto rajčata, rozhodně neváhejte. Nebudete litovat a Vaši pizzu nebo těstoviny povýšíte zase na další level.

3 komentářů

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při objednávce zadejte slevový kód "PREMIUM5" a obdržíte 5% slevu.
SLEVOVÝ KÓD: PREMIUM5
STAŇTE SE PREMIUM ČLENEM I VY
Zpřístupněte si všechny články na Pizzaguru.cz a jako dárek ZDARMA obdržíte e-book v hodnotě 149,- Kč.