fbpx

Kdo pizzu konzumuje výhradně v restauracích či pizzeriích, ochuzuje sám sebe o několik zážitků. Proč dělat pizzu doma a proč domácí pizza zkrátka chutná lépe než koupená? To se dozvíte v dnešním krátkém článku.

Proč domácí pizza chutná lépe než v restauraci?

Dříve jsem také jedl pizzu jen v pizzeriích nebo jsem si ji nechal dovést domů. Pak jsem si ale postavil vlastní pec ( Jak udělat pec na pizzu za 500 Kč ) a zjistil jsem, že jíst pizzu neznamená si ji jen objednat a sníst. Znamená to rituál, ke kterému se velmi rád vracím.

Důvod první – prostředí

Domácí prostředí je zkrátka domácí prostředí. Pohoda, klid, žádná nepříjemná obsluha (čest všem výjimkám). Můžete si pustit vlastní hudbu, kterou u pojídání pizzy máte rádi a která Vám vykouzlí takovou atmosféru, s kterou se pizzerie či restaurace nemůže ani trošku srovnávat.

Důvod druhý – víte, z čeho je pizza udělaná a jaké ingredience se použily

Jedna z obrovských výhod je to, že víte jaké ingredience domácí pizza obsahuje. Můžete zkoušet různé značky surovin a postupem času si vytvořit své oblíbené, na které nedáte dopustit.

Domácí pizza

Důvod třetí – času, kolik chcete

Doma se na Vás nebude nikdo dívat škaredě, pokud u stolu už sedíte dlouho bez objednání dalšího kousku. Což o to, že už nemůžete do břicha nic dostat a chcete si jen posedět a odpočinout si. Byznys je přeci byznys.

Důvod čtvrtý – pocit z dobře odvedené práce

Žádný pocit není lepší, než ten z dobře odvedené práce. A když vidíte u stolu spoustu spokojených najedených lidí díky Vaší výborné pizze, rozhodně to stojí za to.

Důvod pátý – cena

Co si budeme namlouvat. Pokud děláte pizzu pro celou rodinu a máte v ní dost jedlíků, tak takový oběd či večeře v restauraci může peněženku vyjít pěkně draho. O to více příjemnější je, když si po celé akci spočítáte náklady na všechny pizzy co jste udělali. Peněžní úspora je obrovská.

Dostali jste na domácí pizzu chuť?

V tom případě není nic jednoduššího než si přečíst článek Jak se dělá těsto na pizzu jako z pizzerie a začít s pečením. Dobrou chuť!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Sypké směsi na pizzu

Jsme na Instagramu :-)

Nejnovější komentáře