fbpx

Italská kuchyně je proslulá po celém světě. Mezi nejznámější italské speciality patří pizza, těstoviny, gelato, ale i oblíbené sendviče panini. V tomto článku se podíváme blíže na tuto chutnou a rychlou pochoutku.

Co je to panini?

Panini jsou italské sendviče, které se připravují z tenkých plátků pečiva ciabatta nebo jiného druhu chleba, které se následně plní různými ingrediencemi. Typicky se připravují na grilu (ohni) nebo na elektrickém kontaktním grilu, což jim dodává chutnou kůrku.

Historie Panini

Panini je oblíbený sendvič po celém světě, ale odkud pochází? Jeho původ se datuje do Itálie v 16. století, kdy lidé začali používat chléb jako přílohu pro různé druhy jídel. Název „panini“ však pochází z italského slova pro „chleba“, což odkazuje na hlavní složku sendviče. Nicméně moderní verze tohoto jídla se poprvé objevila v Itálii na počátku 20. století, kdy se stala populární mezi dělníky a studenty jako rychlé a chutné jídlo na cestách. Během 60. a 70. let se panini stalo oblíbeným jídlem v italských restauracích a kavárnách, a postupně se začalo šířit po celém světě.

Dnes se prodává v mnoha různých variantách po celém světě, od tradičních s italskými sýry a šunkou po moderní verze s kuřecím masem, zeleninou nebo dokonce s ovocem. Ať už si vyberete jakoukoli verzi, panini je stále oblíbenou a pohodlnou volbou pro rychlý oběd nebo svačinu.

Jaké jsou nejoblíbenější druhy Panini?

Neoblíbenější druhy Panini

Panini se dají připravit s různými náplněmi, takže možností je mnoho a je tak pouze na Vás, jaké chutě preferujete. Mezi nejoblíbenější druhy patří:

  • s mozzarellou, rajčaty a bazalkou
  • s šunkou a sýrem
  • s kuřecím masem, pestem a rajčaty
  • s plátky roastbeefu a cibulí

Jak se připravuje Panini?

Příprava je jednoduchá a zvládne ji každý. K přípravě panini budete potřebovat plátky chleba ciabatta nebo focacci z naší směsi či focacciu z našeho receptu. Dále pak Vaše oblíbené náplně a grilovací stroj nebo toustovač. Plátky chleba jednoduše rozkrájejte napůl a následně naplňte ingrediencemi podle vlastního gusta. Poté položte plněné sendviče na grilovací stroj a pečte, dokud nedosáhnou křupavosti a zlatavé barvy.

Závěr

Panini jsou rychlým a jednoduchým jídlem, které si oblíbili lidé po celém světě. Díky možnosti kombinace různých náplní si každý může připravit svoji verzi podle svého gusta přesně tak, jak to má rád. Pokud ještě nemáte grilovací stroj, můžete si panini připravit i v troubě nebo na pánvi. Tak neváhejte a vyzkoušejte si připravit tuto italskou specialitu i Vy a přejeme dobrou chuť!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při objednávce zadejte slevový kód "PREMIUM15" a obdržíte 15% slevu.
SLEVOVÝ KÓD: PREMIUM15
STAŇTE SE PREMIUM ČLENEM I VY
Zpřístupněte si všechny články na Pizzaguru.cz a jako dárek ZDARMA obdržíte e-book v hodnotě 149,- Kč.