fbpx

Kvalitní kuchyňská váha

Pokud doma stále nemáte kuchyňskou váhu s přesností na 1 gram, zauvažujte nad zakoupením této pomůcky. Důvodů, proč si koupit takovou váhu je několik, nicméně tím největším plusem je jakýsi “standard” při pečení pizzy.

Váha na pizzu
Váha na pizzu

Z počátku jsem si také myslel, že mi vystačí klasická váha bez přesnosti na jeden gram, ale opak je pravdou. Při přípravě těsta na pizzu i gramy hrají roli, zvlášť při hydrataci těsta či dávkování droždí. Jakmile něčeho dáte byť jen o jeden gram více, může být konečný výsledek špatný.

Nakonec jsem pořídil tuto váhu, jsem s ní více než spokojený a cena rozhodně není nijak závratná. Velkou výhodou je to, že si můžete odečítat váhy nádob, do kterých suroviny dáváte.

Váhu můžete koupit zde

Plech na pizzu či kámen na pizzu

Jak už jsem uváděl v minulých článcích, možností v čem připravit pizzu je hned několik. Pokud plánujete péct pizzu v troubě, doporučuji jednoznačně kámen na pizzu, který je ze speciálního keramického materiálu, což zaručí díky akumulačním vlastnostem kvalitní pizzu i z domácí trouby.

Kámen na pizzu

Grilovací sezóna se brzy rozjede v plném proudu, proto určitě oceníte i možnost tento kámen umístit přímo nad gril. To zajistí vyšší teplotu a pizza bude ještě lahodnější a křupavější.

Kámen na pizzu můžete koupit zde

 

Pokud nemáte v plánu investovat do keramického kamene na pizzu, doporučuji Vám minimálně investovat do plechu na pizzu. Tento plech má na spodní straně otvory, které pomáhají lepší cirkulaci teplého vzduchu do pizzy a tím pomůžou pizzu udělat rychleji. A čím rychleji je pizza hotová, tím lepší bude.

Plech na pizzu
Plech na pizzu

Plech na pizzu můžete koupit zde

Struhadlo na sýr

Pokud nevlastníte struhadlo na sýr a sýry kupujete již před-strouhané, zkuste do něho investovat. Nejen že ušetříte peníze, protože sýry vcelku stojí méně, ale také obohatíte své chuťové pohárky, protože čerstvě nastrouhaný sýr má daleko lepší aroma a chuť.

Struhadlo na sýr

Struhadlo na sýr můžete koupit zde

Kráječ na pizzu

Kráječ na pizzu je jednou ze základních pomůcek při přípravě pizzy. A proč? Minimálně si ušetříte dost času s krájením pizzy, protože nakrájení pizzy s touto věcičkou je hotovo raz dva.

Kráječ na pizzu

Kráječ na pizzu můžete koupit zde

Byl pro Vás tento článek užitečný? Dejte nám to se mi líbí, nebo článek sdílejte mezi svými kamarády, kteří mají rádi pizzu tak jako vy. Děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.