fbpx

Častou otázkou na internetu je, zda se dá upéct v domácích podmínkách pizza, která by alespoň trochu připomínala pizzu z pizzerie. V dnešním článku na to najdete odpověď.

Dá se vykouzlit chuť jako z pizzerie při pečení pizzy v troubě?

Při pečení pizzy v troubě budete vždy oproti pizzeriím v nevýhodě. Teplota vyhřívání domácí trouby se zatím i u těch nejlepších typů pohybuje kolem maximální hranice 300 °C. To je v porovnáním s Neapolskou pecí, kde se pizza peče při 500 °C, docela rozdíl. Proto samotná chuť nikdy nebude stejná jako z profesionálních pecí.

Při pečení ztrácí těsto hydrataci. Proto čím dříve je těsto upečeno, tím méně hydratace ztratí a je více vláčné. Pokud klasický recept na Neapolskou pizzu budeme péct v troubě na 230 °C, pizza bude zkrátka vysušená a nebude ani zdaleka připomínat pizzu z pizzerií. Jedním z řešení je zvýšit hydrataci těsta, aby v troubě nedošlo k vysušení.

Existuje řešení jak upéct chutnou pizzu v troubě?

Existuje. Odpovědí je akumulace tepla v pečících kamenech. ( Seznam kamenů máte zde) . Tyto kameny jsou zhotoveny z keramiky, která má výborné vlastnosti k akumulaci tepla. Proto dokáže nakumulovat teplotu z Vaši trouby na daleko vyšší hodnoty, než je vůbec Vaše trouba schopna vytopit.


pizza kámen
Pizza kámen

Küchenprofi Pizza kámen s rámem 30cm lze pořídít v 5 českých e-shopech za cenu od 369 Kč do 421 Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Důležité je před pečením pizzy kámen nechat dostatečně nahřát, aby teplota povrchu byla co nejvyšší. Pokud se Vám nechce investovat do pizza kamenu, doporučuji zvýšit hydrataci připravovaného těsta ( Více o tom zde ) a místo pizza kamenu v troubě rozpálit plech.

Existují i jiná řešení jak upéct kvalitní pizzu?

Určitě existují pizza pece na dřevo. Takto dosáhnete těch nejlepších výsledků, protože dřevo dokáže vyhřát daleko více než trouba ( Více o teplotě pečení pizzy zde )

A že je to drahé a pizza pec za 20 000 Kč by Vás zruinovala?

V následujících článcích Vám ukážu, že drahé to rozhodně nebude a není. Uděláme si totiž svépomocí kvalitní pizza pec s rozpočtem 500,- Kč !


Byl pro Vás tento článek užitečný? Sdílejte ho mezi svými kamarády, kteří mají rádi pizzu tak jako vy. Děkuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *