fbpx

Pizza je skvělým jídlem, které je známé po celém světě. Jak je na tom pizza z pohledu zdravého stravování? Je pizza zdravá? To se dozvíte v dnešním článku.

Je pizza zdravá?

Pizza má velký potenciál být zdravým jídlem. Bohužel nekvalitní mražené pizzy a pizzy z nekvalitních surovin zdravé rozhodně nejsou. Pizzy z fast food řetězců či mražené pizzy z velkoobchodů by se neměly jíst každý den.

Mražená pizza

Mražená pizza je nezdravá z jednoho prostého důvodu. Ingredience. To, co se Vás tu snažím naučit celou dobu, je používat kvalitní suroviny.

Mražená pizza je vyrobená z nekvalitních potravin, které zaprvé nechutnají nejlépe, za druhé obsahují mnoho kalorií a za třetí obsahují obrovské množství soli. Všechny tyto aspekty zvyšují riziko kardiovaskulárních nemocí.

Rozhodně se doporučuji podívat na díl Pekla na talíři s Mraženou pizzou zde

Pizza je jedno z nejvíce populárních jídel světa a pokud ji máte rádi, tak ji nepřestávejte jíst. Jen ji zkrátka udělejte zdravější.

Zdravá pizza – jak ji udělat?

Jedna nejmenovaná pizzerie má ve svém sloganu “Kvalitnější ingredience dělají lepší pizzu”.

S tím se nedá nic než souhlasit. Kvalitnější ingredience Vám opravdu pomůžou udělat zaprvé chutnější pizzu a za druhé bude pizza několikrát zdravější než kupovaná.

Zdravé těsto na pizzu – při domácí přípravě těsta na pizzu víte, co do tohoto těsta přidáváte. Víte, kolik soli těsto obsahuje. Víte, že v těstě nejsou konzervanty, jako v mražených polotovarech.

A že nevíte, jak takové těsto udělat? Recept na zdravé a chutné těsto na pizzu naleznete zde. Pokud omezujete ve Vašem jídelníčku sůl, z receptu, který jsem uvedl, můžete sůl úplně vypustit. Na kvalitě těsta to nebude mít zásadní vliv.

Čerstvé suroviny na základ pizzy – když použijete čerstvé suroviny na pizzu, zvýšíte tím podíl přijímaných vitamínů a minerálů a prospějete tím Vašemu zdraví. Populárními a rozhodně zdravými surovinami na pizzu jsou například čerstvá rajčata, žampiony či čerstvé olivy.

Sýry a maso – Jeden z největších problémů mražených pizz a pizz z “fast foodů” je použití nekvalitních sýrů či salámů. Tyto suroviny mají obrovský podíl soli a tuků, a to rozhodně ke zdraví nepomůže.

Pokud si pizzu uděláte sami doma, můžete použít nízkotučný sýr, kvalitní šunku či další ingredience, které máte rádi. Velmi dobrým příkladem zdravé pizzy je klasická, nejstarší pizza Margherita.

Recept na klasickou Margheritu naleznete zde a pokud by Vám nevyhovovala klasická Mozzarella a její množství tuků, můžete ji nahradit Light Mozzarellou od společnosti Galbani, ze které bude Vaše domácí pizza jen zdravým a chutým jídlem.

Je pizza zdravá? - sýr na pizzu
Light Galbani mozzarella na pizzu

Byl pro Vás tento článek užitečný? Dejte mu to se mi líbí, nebo článek sdílejte mezi svými kamarády, kteří mají rádi pizzu tak jako vy. Děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při objednávce zadejte slevový kód "PREMIUM15" a obdržíte 15% slevu.
SLEVOVÝ KÓD: PREMIUM15
STAŇTE SE PREMIUM ČLENEM I VY
Zpřístupněte si všechny články na Pizzaguru.cz a jako dárek ZDARMA obdržíte e-book v hodnotě 149,- Kč.