Připravit kvalitní těsto na pizzu jako z pizzerie u Vás doma zvládnete levou zadní a věřte mi, že při dodržení postupů Vám bude zaručeně chutnat. V minulém článku o těstě jsem Vám řekl všeobecný postup, který nemusí každému vyhovovat. Dnes Vám napíšu podrobnější foto návod, který minulý článek doplní.

Připravujeme těsto na pizzu jako z pizzerie

1. Připravíme si potřebné suroviny – v mém případě 500g mouky, 315g chladné vody, 10g vlažné vody a 15g soli spolu s 5g sušeného droždí.

Jakou mouku vybrat jsem psal zde
Jaké droždí je nejlepší na pizzu jsem psal zde

2. Vlažnou vodu smícháme s droždím a promícháme. – Dbejte na to, aby se droždí ve vodě pořádně rozmíchalo. Zaručíte tím aktivaci droždí a nestane se Vám, že by pizza vůbec nenaběhla.

Droždí na těsto na pizzu jako z pizzerie
Rozmíchané droždí na těsto

3. K vodě přimícháme polovinu mouky – promícháme tak, aby všechna mouka byla namočená do vody a vodu vsákla. Poté necháme zhruba 2 minuty stát.

Příprava těsta na pizzu jako z pizzerie
Rozmíchaná polovina mouky ve vodě

4.  K vzniklému základu přimícháme droždí – a pořádně promícháme, aby se droždí dostalo do celého těsta.

Droždí do těsta na pizzu jako z pizzerie
Droždí

5. Přimícháme zbytek mouky a sůl – a opět promícháme.

Zbytek mouky v těstě na pizzu jako z pizzerie
Přidáme zbytek mouky
Sůl do těsta na pizzu jako z pizzerie
A přidáme také sůl

6. Přilepené těsto na stěnách misky a na vařečce můžete setřít trochou mouky. Jde to lehce. S moukou ale šetřete, ať zbytečně do těsta nepřidáváte více, než je potřeba. Můžete si trochu mouky nechat ještě v “zásobě” z minulého bodu.

Čištění těsta na pizzu jako z pizzerie
Nenechat ani drobek těsta na zmar
Těsto na pizzu jako z pizzerie
A je čisto

7. Až bude vše důkladně spojené, necháme těsto pět minut odpočinout pod utěrkou. Těsto do sebe za tuto dobu vsákne vodu a bude se s ním daleko lépe pracovat.

Spojené těsto na pizzu jako z pizzerie
Pod utěrku na 5 minut

8. Po pěti minutách –  začneme zpracovávat těsto. Pro vláčné těsto použijeme techniku, kterou můžete vidět zde na videu. Těsto zpracováváme do doby, než je úplně bez trhlin.

Těsto na pizzu po pěti minutách
Těsto na pizzu po pěti minutách
Těsto na pizzu po deseti minutách
Těsto na pizzu po deseti minutách
Tažení těsta na pizzu
Těsto se po deseti minutách krásně táhne
Hotové těsto po 15 minutách
Hotové těsto po 15 minutách

Správně vypracované těsto na pizzu by mělo být vláčné a nadýchané. Při stlačení by se mělo vracet zpět, tak, jako je na videu

9. Tak a máme hotovo. Těsto na pizzu zabalíme do fólie a necháme minimálně 12 hodin odpočívat v teplotě kolem 15 °C . Poté uděláme bochánky zhruba o hmotnosti 290g a ještě je necháme další 4-6 hodin odpočívat v pokojové teplotě.


Jak udělat sugo na pizzu se dozvíte zde

Recept na základní dvě pizzy je zde

Jak péct pizzu v troubě se dozvíte zde

Typy na lepší chuť pizzy u Vás doma jsou zde


Byl pro Vás tento článek užitečný? Sdílejte ho mezi svými kamarády, kteří mají rádi pizzu tak jako vy. Děkuji

4 komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Prosim jakej bude poměr sušeného droždí když chci používat v testauračním zařízení v chladáku,pri kolika stupních,děkuji

  • Zdravím Vás,

   na takovou otázku nejde odpovědět plošně. Dle teploty a vlhkosti v chlaďáku musíte upravit samotný recept. Následně podle toho jak dlouho chcete těsto nechat zrát. Pokud by to bylo zrání 24 a více hodin, nezvolil bych více jak 3g na 1kg mouky. Ale chce to experimentovat. Samotné zrání těsta se pak ještě odvíjí od typu mouky, od vody a její tvrdosti atp. Zkuste dát tedy nejprve 5g na 1kg při zrání více než 24 hodin. Pokud bude těsto přezrálé, tak dávku droždí snižte.

  • Dobrý den,

   olivový olej do Neapolského těsta nepatří. Není ho třeba, pokud děláte pizzu v peci, kde se topí dřevem. Pokud pizzu děláte v troubě, která se nevytopí na 600 stupňů, pak olivový olej může navodit pocit „méně vysušeného těsta“.

   Osobně ale dělám bez olivového oleje (kromě sicilského těsta) a jsem více než spokojený 🙂