fbpx

Připravit kvalitní těsto na pizzu jako z pizzerie u Vás doma zvládnete levou zadní a věřte mi, že při dodržení postupů Vám bude zaručeně chutnat. V minulém článku o těstě jsem Vám řekl všeobecný postup, který nemusí každému vyhovovat. Dnes Vám napíšu podrobnější foto návod, který minulý článek doplní.


Tento článek je přístupný pouze pro PREMIUM uživatele. Staňte se členem i Vy a získejte E-book v hodnotě 149,- Kč ZDARMA

Přihlásit se Koupit PREMIUM členství


12 komentářů

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Prosim jakej bude poměr sušeného droždí když chci používat v testauračním zařízení v chladáku,pri kolika stupních,děkuji

  • Zdravím Vás,

   na takovou otázku nejde odpovědět plošně. Dle teploty a vlhkosti v chlaďáku musíte upravit samotný recept. Následně podle toho jak dlouho chcete těsto nechat zrát. Pokud by to bylo zrání 24 a více hodin, nezvolil bych více jak 3g na 1kg mouky. Ale chce to experimentovat. Samotné zrání těsta se pak ještě odvíjí od typu mouky, od vody a její tvrdosti atp. Zkuste dát tedy nejprve 5g na 1kg při zrání více než 24 hodin. Pokud bude těsto přezrálé, tak dávku droždí snižte.

  • Dobrý den,

   olivový olej do Neapolského těsta nepatří. Není ho třeba, pokud děláte pizzu v peci, kde se topí dřevem. Pokud pizzu děláte v troubě, která se nevytopí na 600 stupňů, pak olivový olej může navodit pocit „méně vysušeného těsta“.

   Osobně ale dělám bez olivového oleje (kromě sicilského těsta) a jsem více než spokojený 🙂

 • Já vím, jsem barbar. 🙂 Ale pokud byste měl do Vašeho receptu přidat olivový olej? Kolik by ho tak mělo být? Plánuji dělat pizzu v grilu na kameni a bojím se, že to bude „vysušené“. Bude to můj první pokus. 🙂
  PS: vzhledem k tomu, že mám teď problém s rukou a nemohu ji moc namáhat, lze těsto udělat i v robotu?

 • Já vím, jsem barbar. 🙂 Ale pokud byste měl do Vašeho receptu přidat olivový olej? Kolik by ho tak mělo být? Plánuji dělat pizzu v grilu na kameni a bojím se, že to bude „vysušené“. Bude to můj první pokus. 🙂 PS: nebude velký rozdíl, pokud se těsto bude zpracovávat v robotu?

  • Dobrý den, Petře,

   určitě nejste barbar. Olivový olej přidávají i v Itálii. Jen ne na Neapolský typ pizzy 🙂 Přidejte zhruba 35g oleje na 1 kg mouky. Pokud máte robota, tím lépe 🙂 Nenadřete se a výsledek bude stejný. Jakmile bude těsto kompaktní a nebude se lepit, tak je hotovo. Pěkný den.

   S pozdravem,
   Pizzaguru.cz

 • Dobrý den, v tom postupu to vypadá, že dáváte droždí 2x. To bude asi omyl ne?
  Díky

  • Dobrý den, Pavle,

   v návodu je to takto jelikož se používají kvasnice sušené, které se musí nejprve aktivovat. Tzn. nejprve je aktivovat vlažnou vodu a promíchat a následně toto aktivované droždí přidat k mouce.

 • Dobry den,

  plati udavane mnozstvi drozdi pri priprave pizzy i pro suche drozdi Caputo ?

  Dekuji
  David

  • Dobrý den, Davide,

   5g droždí by mělo fungovat i u Caputa spíše v zimních měsících. Začíná se nám oteplovat, pokud plánujete dělat teď někdy o víkendu těsto (má být pěkné počasí a docela teplo), dal bych spíše méně, 2-3g, a nechat kynout v lednici do dalšího dne. Poté před pečením vydělat z lednice a nechat cca 2-3 hodiny v pokojové teplotě.

 • Já tě zdravím…Chtěl jsem požádat zda by bylo možné přidat foto jka vypadá tvé těsto po vyndání z lednice.Delal jsem z Červené Mouky Caputo Pizzeria a sušené droždí Caputo a na moje očekávání těsto málo nakynulo.Ale taky je možné že je to správně.
  Díky Zdeněk

Obdarujte Vaše blízké PREMIUM členstvím v podobě poukazu.
DÁRKOVÝ POUKAZ