fbpx

Pečení pizzy je u mě spojeno také s jakousi “kulturní akcí”. Pozvat rodinu, užít si společný čas, povykládat si o tématech co nás baví – a k tomu, samosebou je potřeba pizzu párovat také s nějakými výbornými nápoji. Osobně rád pizzu páruji s dobrými víny a jaké vína pasují k různým druhům pizz – to se dozvíte v dnešním článku.

Jaké druhy vína k různým druhům pizz?

Druhů pizz můžete vymyslet nepřeberné množství. Druhů vín je také spousta, proto je dobré před pečením pizzy si promyslet, jaký druh pizzy budete péct. Osobně, mám nejraději Italskou zaručenou klasiku – Pizzu Margheritu. Tuto pizzu peču z 90% protože mě baví ta jednoduchost surovin, která ve výsledku vykouzlí neskutečnou slast v puse.

Pizza Margherita, Pizza Marinara – Růžové víno

Jak už jsme si psali v článku o této pizze, Pizza Margherita je složena ze tří ingrediencí – rajče, bazalka, mozzarella a kousek parmezánu. Vzhledem k jednoduchosti této pizzy volím jako párování také jednoduché víno. Lehké, svěží, růžové víno vychlazené na zhruba 12 stupňů.

Skoupil Zweigeltrebe Rosé Kabinetní 2018

Výborné víno s příjemným sladkým tónem a šťavnatou chutí – přesně tak, jak šťavnatá je pizza Margherita. Ve víně můžete cítit chuť malin, ostružin a víno má velmi slabou kyselinku, která se k pizze Margheritě či Marinara velmi hodí.

Víno Skoupil Zweigeltrebe Rosé Kabinetní 2018 můžete zakoupit na tomto odkazu.

Smetanová pizza – Pizza bianca – Červená vína Pinot Noir

Ke smetanovým pizzám doplněným například žampiony či jinými hřiby doporučuji červené víno odrůdy Pinot Noir. Tyto vína vyniknou v kontrastu se smetanovým základem pizzy a nechají Vám příjemnou chuť v ústech.

Spielberg Pinot Noir Organic Reserva Pozdní sběr 2015

Pinot Noir – odrůda původem z Burgunska, patří mezi odrůdu, která je ve své chuti plná s tóny smetany, vanilky a drobného ovoce. Právě toto víno je mým číslem jedna, pokud se rozhodnu dělat smetanové pizzy.

Víno Spielberg Pinot Noir Organic Reserva Pozdní sběr 2015 můžete zakoupit na tomto odkazu.

Nejlepší vína k pizze

Pizza Quattro Formaggi – Růžové vína Grenache, Syrah

Růžové Vína odrůd Grenache či Syrah jsou ideální kombinací s pizzou Quattro Formaggi. Samotná pizza Quattro Formaggi je v chuti těžší, velmi hutná pizza, která zaslouží odlehčené víno, které pokrmu dodá lehkost.

La Croix Belle Rose Carignole Grenache 2019

Víno La Croix Belle Rose z Francie je výborným společníkem k středomorské kuchyni a pizze Quattro Formaggi. Vzhledem k tomu, že pizza Quattro Formaggi v sobě obsahuje čtyři druhy sýra, je v každém typu sýru obsažena mírná nasládlá chuť ovoce. A práve La Croix Belle Rose je typem vína, které v sobě ukrývá ovocnou vůni malin a broskví.

Víno La Croix Belle Rose Carignole Grenache 2019 můžete zakoupit na tomto odkazu.

Salámové pizzy , pizzy s prosciuttem či šunkou – Červená vína Cabernet Franc

Odrůdy Cabernet Franc jsou výbornými odrůdami k pizze s “masem”. Ať už děláte pizzu salami, pizzu prosciutto či jiné – s tímto typem vína neuděláte určitě chybu. Intenzivní vůně třešní, ovoce a velmi kořeněné víno, které doplní chuť jakéhokoliv masového pokrmu. Osobně nedělám často pizzy s masovými ingrediencemi, nicméně pokud ano, jednou za čas si dopřeju opravdu kvalitní víno z Argentiny z vinařství Humberto Canale. konkrétně typ Humberto Canale Cabernet Franc Gran Reserva je víno velmi husté, plné a obsahuje tolik chutí, že v ústech nastane naprostá exploze. Opravdu k masovým pokrmům doporučuji.


Jaké vína máte rádi k pizze Vy? Dejte mi vědět do komentářů. Už se těším!

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vychytané sypké směsi na pizzu, do kterých stačí přidat pouze voda.
TĚSTO NA PIZZU JAKO Z PIZZERIE NA NAŠEM E-SHOPU