fbpx

Pokud se Vám nechce nebo nemáte čas vytvořit si svou vlastní pizza pec buď z hlíny za zhruba 500,- Kč nebo se Vám zdála i pec na pizzu 2.0 uvedená v našem e-booku jako složitá varianta, pak nezbývá nic jiného, než si skvělou pec na pizzu pořídit. Rozhodně neuděláte chybu s pecí na pizzu od značky Ooni, které se budeme věnovat v dnešním článku.

Historie značky Ooni je zajímavá příběhem

Společnost Ooni založili manželé Kristian Tapaninaho a Darina Garlandová. Před založením společnosti Ooni vedli Kristian a Darina vzdělávací společnost na podporu kreativity, inovací a řešení problémů ve školních komunitách. Když už mluvíme o problémech, Kristian jeden měl: miloval pizzu stejně tak, jak ji máme rádi my na Pizzaguru. Pustil se do výroby pizzy, ale byl frustrovaný asi tak, jako každý v začátcích Neapolské pizzy. Pizzy, které Kristián dokázal připravit doma, postrádaly onu Italskou restaurační chuť, která vzniká při velmi vysoké teplotě. Jeho domácí pec to prostě nezvládala. To jsme si ostatně již také psali na Pizzaguru – hydratace těsta a teplota pečení je základní úspěch Neapolské pizzy.

Kristian se pustil do hledání pece na pizzu na dřevo, kterou by mohl používat na zahradě, ale jediné výrobky na trhu byly příliš drahé a objemné. Kristian nebyl vynálezce, inženýr ani produktový designér, ale věděl, že má skvělý nápad. Po řadě náčrtů, mnoha prototypech a neustálém testování na dvorku vytvořil Kristian vůbec první přenosnou pec na pizzu na světě, ve které se topilo dřevem. Zrodila se rychlá, přenosná, cenově výhodná a skvělá pec na dřevo Ooni.

Od svého založení se společnost Ooni rozrostla v mnohokrát oceněnou firmu, která prodává výrobky po celém světě. Zakladatelé společnosti Ooni jsou nadšeni, že se jim podařilo přivést ohromující tým mezinárodních dynamických osobností. Se sídlem ve Skotsku mají členy týmu Ooni také v USA a v kontinentální Evropě. Milují pizzu a to jde na jejich výrobcích vidět.

Ooni nabízí několik modelů, které uspokojí i ty nejnáročnější

Inovace jsou pro společnost Ooni klíčové a proto vydali několik modelů pecí na pizzu, které se liší jak velikostí pece, tak také způsobem zatápění. Všechny jejich modely jsou oficiálně doporučovány i asociací Verace Pizza Napoletana.

Ooni Fyra 12

Pokud hledáte pizza pec, která bude vonět dřevem ale nechcete mít tak úplně starosti s přikládáním dřeva, pak je tu model Ooni Fyra 12. Ten obsahuje inovativní gravitační zásobník na pelety z tvrdého dřeva, které automaticky odhořívají a dokáží díky zásobníku vytvářet teploty až 500 °C po dobu 2 hodin. Díky unikátní lehké konstrukci, která váží jen 10kg, je tato pec ideální pro přenášení a můžete s ní zažít neskutečné příběhy s Vašimi přáteli nebo rodinou. Pelety můžete velmi jednoduše přibalit do batohu a udělat si Vaši oblíbenou Neapolskou pizzu například na kraji lesa nebo louky s úžasnými výhledy na Vaše oblíbené panoramata.

Ooni Fyra

Koupit Ooni Fyra 12

Ooni Koda 12 nebo 16

Varianta pecí Ooni s názvem Koda jsou určeny pro provoz na plyn. Nejsou tedy uzpůsobeny k přenášení, jako je tomu například u modelu Ooni Fyra. Nicméně pokud nemáte v plánu pec přenášet, má tento typ pece na plyn jednu velkou výhodu. Ta spočívá v naprosto precizním regulování teploty, díky čemuž můžete velmi dobře ovládat dobu pečení neapolské pizzy.

To, co totiž trvá poměrně dlouhou dobu s pecí na pizzu na dřevo, je naučit se správně pracovat s teplotou a najít přesně místo, kde se láme teplo, takže pizza není připálena, ale na druhou stranu je správně dopečená. S pecí na plyn se Vám toto nestane a budete schopni péct úžasnou Neapolskou pizzu hned napoprvé, pokud se budete řídit tipy na správné těsto na pizzu a správnou hydrataci těsta.

Koupit

Ooni Karu 12

Třetí variantou je varianta Ooni Karu. Tu oceníte v případě, že nevíte, zda zvolit pizza pec na dřevo (pelety) nebo plyn. Tato pec totiž kombinuje všechny možné typy paliva. Můžete v ní topit dřevem, uhlím nebo po zakoupení speciálního ovládacího panelu v ní můžete topit i plynem.

Ooni Karu

Koupit Ooni Karu

Prvotřídní kvalita se zárukou 5 let

Další z výhod těchto pecí je jejich bytelnost a kvalita. To si uvědomuje i sama značka Ooni a nabízí na všechny modely záruku 5 let. Podmínkou je pouze registrace produktu na jeho stránkách. Čemu dáváte přednost Vy? Máte rádi si udělat vlastní výrobek nebo dáváte přednost zavedeným a kvalitním značkám, u kterých víte, že se na ně můžete spolehnout? Dejte nám vědět do komentářů.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při objednávce zadejte slevový kód "PREMIUM15" a obdržíte 15% slevu.
SLEVOVÝ KÓD: PREMIUM15
STAŇTE SE PREMIUM ČLENEM I VY
Zpřístupněte si všechny články na Pizzaguru.cz a jako dárek ZDARMA obdržíte e-book v hodnotě 149,- Kč.